Woningbouw Baandervesting loopt voorspoedig

De bouw van 80 woningen en appartementen in het stadscentrum van Edam verloopt voorspoedig. Ook is te zien dat het een mooie wijk wordt, passend bij het beschermd stadsgezicht. Met allerlei soorten woningen en hoogwaardig materiaalgebruik.

Waar aan het front met uitzicht op het Baanplein het metselwerk al aardig vordert zijn op andere woonblokken recent de verdiepingsvloeren gelegd en is er gestart met de plaatsing van kalkzandsteen wanden. Ook de grondgebonden woningen aan de Baandervesting schieten omhoog. En wordt er gewerkt aan de binnen- en buitenwanden.

Voor diverse appartementen is inmiddels begonnen met de aanleg van breedplaatvloeren voor het dak. Een letterlijk en figuurlijk hoogtepunt.

Oplevering
Zoals het er nu naar uitziet zal de oplevering van de eerste woningen plaatsvinden in het tweede kwartaal van volgend jaar. Vroeger dan eerder is aangegeven! Al kunnen weersomstandigheden of de aanlevering van materialen nog roet in het eten gooien.

Tijdcapsule is geplaatst
Enige tijd terug is er tijdens een feestelijke meet & greet voor de toekomstige bewoners een tijdscapsule geplaatst voor de generaties na ons. `Deze historische locatie vroeg om een bijzondere viering! Archeologische opgravingen hebben uitgewezen dat er in 1700 al bedrijvigheid was op deze plek. Daarom is besloten iets bijzonders te doen bij dit project.´ Alle toekomstige bewoners konden tijdens de bijeenkomst een persoonlijke boodschap achterlaten op posters. Deze zijn in een tijdcapsule in de fundering van blok 8 gestort.