Vergroening van onze gemeente

Van 12 tot en met 16 oktober wordt door de Stichting Steenbreek de Nationale Groenweek georganiseerd. Tijdens deze week zijn mensen aan het woord met als thema “Samen voor meer groen in de buurt”.

Over dit thema  wordt dagelijks  tussen 10.30 – 11.30 uur via internet een talkshow uitgegeven. Onderwerpen zijn klimaatadaptatie, biodiversiteit, participatie en sociale cohesie.

Verstening is in onze gemeente een groot probleem.  Particulieren, bedrijven, woningbouwverenigingen en  Gemeente doen er vaak allemaal aan mee. Gevolgen riolen lopen over, temperaturen lopen op in de zomer, insecten verdwijnen, fijn stof neemt toe, etc. 

De gemeente heeft een startnotitie gemaakt “Groen beleidsplan 2019-2023”. In november verschijnt het  duurzaamheidsplan voor de komende jaren.

Wij, als werkgroep  Groen, propageren het belang van Groen in onze gemeente. Vooral  de Particulier willen we enthousiasmeren. Maar natuurlijk ook scholen en woningbouwverenigingen. Hoe we een en ander verder willen structureren wordt door ons uitgewerkt.

De Stichting Steenbreek, waar de gemeente ook lid van is, heeft diverse voorbeeld projecten.
Werkgroep Groen, Willem Jonk
BASE-it Computers De Boer Accountants Harmonie Kapper Sjoerd Lux Photograpy Cor Kes Ronald Schot Smits Web Stadskrant adverteren Uitgeverij De Stad Hotel Restaurant De Fortuna schoonmaak & opruimbedrijf HARRIE
Facebook