Veel plannen viering 75 jaar Vrijheid

Dit en volgend jaar vieren we dat Nederland 75 jaar geleden is bevrijd en dat we sindsdien in vrijheid leven. Overal wordt dit gevierd. In onze gemeente neemt burgemeester Lieke Sievers het voortouw. Haar uitnodiging om met ideeën te komen resulteerde in een lange lijst met haalbare activiteiten. “Een enthousiaste start van een prachtig programma, maar aanvullingen zijn nog welkom”,

Burgemeester Sievers: “In Edam-Volendam is geen traditie van het vieren van 5 mei; we herdenken uitsluitend op 4 mei. Dat blijft een zeer waardevolle traditie. Maar zeker zo belangrijk is het vieren van onze vrijheid. Niet alleen verderop in de wereld, maar ook dichtbij wordt die bedreigd. Het accepteren van verschillen is daarbij het uitgangspunt. Zeker niet altijd eenvoudig. Vaak weet je wel wat je niet wilt, maar ben je het samen nog niet eens over de alternatieven. Om dat proces wat minder zwaar te maken kun je het  zien als een gezamenlijk avontuur. Want wie weet hoe de toekomst eruit moet zien? Dat moeten we samen uitvinden.”

Sleutelpersonen
“Ook in onze gemeente zijn veel verschillen. Heerlijk. Ik ontmoet ze allemaal. De viering van 75 jaar Vrijheid zie ik als een kans om die verscheidenheid te laten zien. Onlangs had ik de eerste bijeenkomst met een aantal ‘sleutelpersonen’ uit alle kommen om na te gaan hoe we 75 jaar Vrijheid in onze gemeente zouden kunnen vieren. Die groep kan groeien. Ik zag veel enthousiasme. De activiteiten buitelden over tafel. Van lokale festivals met dat thema, speciale toneelvoorstellingen en historische tentoonstellingen tot een Vrijheidstoernooi in het FC-stadion, gezamenlijke maaltijden en YouTube-filmpjes van kinderen die vertellen wat vrijheid in hun leven betekent. Het bestuur van de Pieperrace, die immers zijn ontstaan heeft door de hongerwinter van 1944, denkt ook al druk na. We gaan na wat haalbaar is. De gemeente coördineert, faciliteert en zorgt voor de gezamenlijke publiciteit. Er komt een speciale site waarop alles te vinden is. 2020 wordt een bijzonder jaar.”

Op maandag 14 oktober is de tweede bijeenkomst. Geïnteresseerd? Neem dan contact op met 75jaarvrijheid@edam-volendam.nl
 
BASE-it Computers De Boer Accountants Harmonie Kapper Sjoerd Lux Photograpy Cor Kes Ronald Schot Smits Web Stadskrant adverteren Uitgeverij De Stad Hotel Restaurant De Fortuna schoonmaak & opruimbedrijf HARRIE
Facebook