Vaarwel en tot ziens voor Halve Maen

Vaarwel en tot ziens voor Halve Maen


Met daverende saluutschoten nam het VOC Museum schip de Halve Maen omstreeks het middaguur afscheid van onze gemeente op 4 juni.

Burgermeester Lieke Sievers en wethouder Hans Schütt zwaaiden het schip en haar bemanning enthousiast uit, in de wetenschap dat het schip en haar bemanning een “standing invitation” hebben om op 8 augustus aanstaande terug te keren in Volendam, na het uitstapje naar Delfshaven.

Hierna zal  volgens Hans Schütt wederzijdse gesprekken volgen onder welke voorwaarden dit fraaie schip voor onze gemeente behouden kan blijven. “De ervaringen van afgelopen weken waren buitengewoon positief. Er is een wederzijds gun-effect”, aldus onze wethouder.


Er zal gekeken worden in hoeverre het schip kan bijdragen aan het versterken van het toeristische product van onze gemeente tijdens en na de Corona-periode. Hierbij wordt mede gedacht aan de museale exploitatie van de Halve Maen in samenwerking met de musea in onze gemeente. Vanwege de diepgang zal het schip in de Volendamse haven een ligplaats krijgen.

Zeer waarschijnlijk is ooit een dergelijk schip - waarvan deze Halve Maen een replica is en waarmee Hudson in opdracht van de VOC wegen naar Indië zocht maar uiteindelijk met zijn bemanning van 20 koppen onder andere Manhattan het latere New Amsterdam in kaart bracht - in Edam gebouwd.

Een gelopen race is het allerminst aangezien de Amerikaanse eigenaar van het New Netherlands Museum beweert, dat er meerdere kapers op de kust liggen om het schip te ontvangen, dus zullen alle zeilen dienen te worden bijgezet om haar voor onze gemeente te behouden.
Ferrand Tromp Meesters
Vaarwel en tot ziens voor Halve Maen

Vaarwel en tot ziens voor Halve Maen


Met daverende saluutschoten nam het VOC Museum schip de Halve Maen omstreeks het middaguur afscheid van onze gemeente op 4 juni.

Burgermeester Lieke Sievers en wethouder Hans Schütt zwaaiden het schip en haar bemanning enthousiast uit, in de wetenschap dat het schip en haar bemanning een “standing invitation” hebben om op 8 augustus aanstaande terug te keren in Volendam, na het uitstapje naar Delfshaven.
Hierna zal  volgens Hans Schütt wederzijdse gesprekken volgen onder welke voorwaarden dit fraaie schip voor onze gemeente behouden kan blijven. “De ervaringen van afgelopen weken waren buitengewoon positief. Er is een wederzijds gun-effect”, aldus onze wethouder. 

Er zal gekeken worden in hoeverre het schip kan bijdragen aan het versterken van het toeristische product van onze gemeente tijdens en na de Corona-periode. Hierbij wordt mede gedacht aan de museale exploitatie van de Halve Maen in samenwerking met de musea in onze gemeente. Vanwege de diepgang zal het schip in de Volendamse haven een ligplaats krijgen.

Zeer waarschijnlijk is ooit een dergelijk schip - waarvan deze Halve Maen een replica is en waarmee Hudson in opdracht van de VOC wegen naar Indië zocht maar uiteindelijk met zijn bemanning van 20 koppen onder andere Manhattan het latere New Amsterdam in kaart bracht - in Edam gebouwd.

Een gelopen race is het allerminst aangezien de Amerikaanse eigenaar van het New Netherlands Museum beweert, dat er meerdere kapers op de kust liggen om het schip te ontvangen, dus zullen alle zeilen dienen te worden bijgezet om haar voor onze gemeente te behouden.
Ferrand Tromp Meesters
BASE-it Computers De Boer Accountants Harmonie Kapper Sjoerd Lux Photograpy Cor Kes Ronald Schot Smits Web Stadskrant adverteren Uitgeverij De Stad Hotel Restaurant De Fortuna schoonmaak & opruimbedrijf HARRIE
Facebook