Ook dit jaar lukt het de organisatie van de Sint Maarten rondgang in Edam om er op vrijdag 11 november een mooi feestje van te maken. Juist in deze onzekere tijden is er behoefte aan warmte en saamhorigheid. Buurtbewoners en veel muzikale ingezetenen zetten weer hun beste beentje voor om er een sprookjesachtige tocht van te maken.
Het Sint Maarten comité heeft contact gezocht met de tientallen Oekraïense kinderen die al weer driekwart jaar in Edam wonen. Zij zullen zelf lampionnen in de kleuren van hun land maken en meelopen in de stoet.
Vanaf half zes kunnen (groot)ouders en kinderen zich verzamelen op het Damplein waar om exact kwart voor zes diverse leerlingen van dansschool la-Danse boven op de Dam een sfeervol optreden zullen verzorgen. Hierna wordt Sint Maarten en de bedelaar welkom geheten, waarna de stoet om klokslag 18.00 uur vertrekt. Op dat moment zal de stadsbeiaardier Sint Maarten liedjes spelen vanuit de Speeltoren.
Route
De route loopt dit jaar van het Damplein richting Keizersgracht, Prinsenstraat, M. Tinxgracht, het bruggetje over naar de J.C. Brouwersgracht, Bagijnenland, Wijngaardsgracht, Lingerzijde en via de Smeesteeg wordt het eindpunt bereikt: het Jan van Wallendalplein.
Zoals elk jaar worden op diverse locaties de bomen mooi uitgelicht door elektricien John Uitentuis. En alle omwonenden wordt gevraagd om de route zo sprookjes mogelijk aan te kleden met lichtjes, fakkels, vuurkorven of kaarsen.
Vuurspuwer
Onderweg is er weer van alles te beleven. Zo komt er – net als vorig jaar – een vuurspuwer die zowel langs de route als op het eindpunt aanwezig is. Ook Drumband Edam draagt bij aan het feest, evenals twee of drie kleine koortjes en heel veel muzikanten.
Feestorkest
wordt op verschillende punten fruit en snoep uitgedeeld door kleurrijke Suikertantes en -ooms. En op het Jan van Wallendalplein staan de befaamde leden van de Neuteblazers te wachten om er een fantastisch muzikaal eindfeest van te maken.
60 verlichte objecten
Het plein zelf wordt opnieuw op bijzondere wijze aangekleed door Ron Porsius, de creatieve bewoonster die al weer maanden bezig is om voor deze dag maar liefst 60 verlichte objecten te maken!
Mede door de hulp van het Damslagfonds en Ondernemersvereniging Edam (die dit jaar voor het eerste de feestverlichting voor 11 november aanbrengt), de SKME stichting van de Grote Kerk (voor het voortijdig ophangen van de kerststerren) en de financiële steun van een lokaal fonds, hoopt de organisatie weer vele honderden kinderen uit de gemeente Edam-Volendam te mogen ontvangen.