Nieuw woon-zorgcomplex op locatie Meermin

“Schandalig, zo ga je niet met 80/90 jarigen om” was de kop van een ingezonden brief in de Stadskrant in de vorige editie. Feit is dat het hoofdgebouw van het verouderde verzorgingshuis de Meermin niet meer voldoet aan de veiligheids- en zorgeisen die momenteel gelden voor zorgcentra.
De Zorgcirkel is al jaren met de eigenaar Vestia in onderhandeling om het gedateerde pand toekomst bestendig te verbouwen. Ondanks alle pogingen daartoe, inclusief de inzet van de gemeente is het niet gelukt om tot overeenstemming te komen. In ieder geval heeft De Zorgcirkel vanuit de verantwoordelijkheid als zorgaanbieder en als werkgever onlangs besloten de huurovereenkomst met Vestia op te zeggen. De consequenties van dit besluit zijn groot. Want dit betekent dat je met bewoners op zoek moet naar een andere passende woon-zorgomgeving binnen de gemeente die zoveel als mogelijk aansluit bij de individuele situatie. Dat dit allemaal bijzonder ingrijpend en emotioneel is begrijpen wij allemaal. Ons is aangegeven dat alle inzet van De Zorgcirkel er op gericht is om dit samen met de bewoners en familie voor elkaar te krijgen. Mogelijkerwijs biedt het nieuwe woon-zorgcomplex aan de Friese Vlaak in de Broeckgouw uitkomst om hierin (tijdelijk) te voorzien. Het concept van dit nieuwe woon-zorgcomplex is gericht op het beschermd en verzorgd wonen, waarbij je kunt leven vanuit je eigen leefwijze.

Nieuwe woon-zorgcomplex De Meermin in het vooruitzicht
In de Themaraad van 1 oktober jl. is dit nieuwe woonconcept uitvoerig gepresenteerd door de Wooncompagnie en Vooruitgang. Tijdens de bespreking van dit onderwerp heeft de CDA-fractie vragen gesteld over de huisvestings- en zorgsituatie voor onze oudere inwoners van Edam en de plannen voor de Meermin. Desgevraagd werd de raad door Wooncompagnie verzekerd dat zij op dit moment volop met Vestia in onderhandeling zijn om het onroerend goed van de Meermin over te nemen en dat zij samen met de gemeente en De Zorgcirkel willen komen tot een woon-zorgcomplex  met het nieuwe woonconcept zoals dat aan de Friese Vlaak. Met de toenemende zorgvraag voor de oudere en kwetsbare inwoners in onze gemeente zal de CDA-fractie deze ontwikkeling op de voet blijven volgen en zullen we er alles aan doen om de ouderenvoorzieningen in Edam te behouden.
Dit laatste is overigens geheel conform de vastgestelde Woonzorgvisie voor onze gemeente.
Suggesties zijn van harte welkom
Het CDA staat open voor suggesties en ideeën. Neem contact op met het CDA Edam-Volendam via edamvolendam.cda@gmail.com of kijk op onze website www.cda.nl/noord-holland/edam-volendam, facebookpagina of volg ons via twitter.
Nieuw woon-zorgcomplex op locatie Meermin

“Schandalig, zo ga je niet met 80/90 jarigen om” was de kop van een ingezonden brief in de Stadskrant in de vorige editie. Feit is dat het hoofdgebouw van het verouderde verzorgingshuis de Meermin niet meer voldoet aan de veiligheids- en zorgeisen die momenteel gelden voor zorgcentra.
De Zorgcirkel is al jaren met de eigenaar Vestia in onderhandeling om het gedateerde pand toekomst bestendig te verbouwen. Ondanks alle pogingen daartoe, inclusief de inzet van de gemeente is het niet gelukt om tot overeenstemming te komen. In ieder geval heeft De Zorgcirkel vanuit de verantwoordelijkheid als zorgaanbieder en als werkgever onlangs besloten de huurovereenkomst met Vestia op te zeggen. De consequenties van dit besluit zijn groot. Want dit betekent dat je met bewoners op zoek moet naar een andere passende woon-zorgomgeving binnen de gemeente die zoveel als mogelijk aansluit bij de individuele situatie. Dat dit allemaal bijzonder ingrijpend en emotioneel is begrijpen wij allemaal. Ons is aangegeven dat alle inzet van De Zorgcirkel er op gericht is om dit samen met de bewoners en familie voor elkaar te krijgen. Mogelijkerwijs biedt het nieuwe woon-zorgcomplex aan de Friese Vlaak in de Broeckgouw uitkomst om hierin (tijdelijk) te voorzien. Het concept van dit nieuwe woon-zorgcomplex is gericht op het beschermd en verzorgd wonen, waarbij je kunt leven vanuit je eigen leefwijze.

Nieuwe woon-zorgcomplex De Meermin in het vooruitzicht
In de Themaraad van 1 oktober jl. is dit nieuwe woonconcept uitvoerig gepresenteerd door de Wooncompagnie en Vooruitgang. Tijdens de bespreking van dit onderwerp heeft de CDA-fractie vragen gesteld over de huisvestings- en zorgsituatie voor onze oudere inwoners van Edam en de plannen voor de Meermin. Desgevraagd werd de raad door Wooncompagnie verzekerd dat zij op dit moment volop met Vestia in onderhandeling zijn om het onroerend goed van de Meermin over te nemen en dat zij samen met de gemeente en De Zorgcirkel willen komen tot een woon-zorgcomplex  met het nieuwe woonconcept zoals dat aan de Friese Vlaak. Met de toenemende zorgvraag voor de oudere en kwetsbare inwoners in onze gemeente zal de CDA-fractie deze ontwikkeling op de voet blijven volgen en zullen we er alles aan doen om de ouderenvoorzieningen in Edam te behouden.
Dit laatste is overigens geheel conform de vastgestelde Woonzorgvisie voor onze gemeente.
Suggesties zijn van harte welkom
Het CDA staat open voor suggesties en ideeën. Neem contact op met het CDA Edam-Volendam via edamvolendam.cda@gmail.com of kijk op onze website www.cda.nl/noord-holland/edam-volendam, facebookpagina of volg ons via twitter.
BASE-it Computers De Boer Accountants Harmonie Kapper Sjoerd Lux Photograpy Cor Kes Ronald Schot Smits Web Stadskrant adverteren Uitgeverij De Stad Hotel Restaurant De Fortuna schoonmaak & opruimbedrijf HARRIE
Facebook