De Zuidpolderlaan in Edam is een echte verkeersader geworden. Met alle onveiligheid en overlast voor omwonenden van dien. Nu de 3e ontsluitingsweg er aan komt wordt ook deze verbindingsweg aangepakt. Afgelopen dinsdag was er een voorlichtingsbijeenkomst in basisschool De Piramide.
Het voorliggend plan bestaat uit het scheiden van de fietspaden in twee richtingen en het weghalen van de huidige verkeersversmallers. Wie wil oversteken kan dat in de toekomst via een oversteekplaats met middeneiland. De twee fietspaden zullen bestaan uit twee richtingen.
Het verkeer op de Zuidpolderlaan is de laatste jaren alleen maar toegenomen. Zeker nu de Julianaweg opgeknapt wordt en de achterliggende woonwijken in de Broeckgouw afgerond zijn.
Alles wordt binnen de bestaande breedte uitgevoerd. Dus bomen hoeven niet gekapt te worden. In totaal komen er maar liefst middeneilanden.
De huidige wegversmallingen verdwijnen in de nieuwe opzet. Evenals het zebrapad. Om het verkeer te remmen bij de middeneilanden worden er drempels aangelegd.
Met de input van de aanwezigen gaat de gemeente verder aan de slag. De weg krijgt uiteindelijk een aansluiting met een rotonde op de Dijkgraaf Poschlaan. Dat gebeurt volgend jaar. Nadat de Zuiderzeeweg (3e ontsluiting) gereed is zal direct gestart worden met de werkzaamheden aan de Zuidpolderlaan.